Z 10. mistroství světa v dlouhém horském běhu si družstvo mužů odváží stříbro

Vrchařské úspěchy z World Challenge 2013 – long distance mountain running, kde si družstvo mužů odvezlo stříbrné medaile.

V sobotu 3.srpna 2013 se uskutečnilo ve Szklarske Porebe 10.MS v dlouhém horském běhu – World Challenge 2013 – long distance moutain running. Ve velkém horku se na start závodu dlouhého 41 km postavilo celkem 564 mužů a 84 žen. Na poslední chvíli ochranáři zakázali výběh na Sněžku, která měla být pro závodníky a závodnice zpestřením celé trati. Tento jedinečný závod se uskutečnil pod záštitou světové atletické federace IAAF. Čeští závodníci si v takto těžkém závodě nevedli vůbec špatně. Nejlepším z českých závodníků byl Petr Pechek na 7.místě a ženské kategorii doběhla na 10.místě Kateřina Matrasová.

MUŽI

7.Petr Pechek

11.Tomáš Ondráček

13.Jan Mrázek

35.Roman Baláž

Závod družstev – kompletní výsledky

1.Itálie

2.Česká republika

3.Wales

4.USA

5.Polsko

6.Skotsko

7.Slovinsko

8.Anglie

9.Maďarsko

10.JAR

11.Ukrajina

ŽENY

10.Kateřina Matrasová

15.Michaela Mertová

31.Adéla Esentierová

Závod družstev – kompletní výsledky

1.Itálie

2.Skotsko

3.Anglie

4.Polsko

5.Česká republika

6.Slovinsko

7.JAR

8.USA

Pro web BěhyDoVrchu.com poskytl krátké hodnocení Jindřich Linhart vedoucí sekce běhů do vrchu při Českém atletickém svazu. „I když je to zatím neoficiální mistrovství světa hodnotím to jako úspěch našich vrchařů. Věřím, že na mistrovství světa nahoru-dolu nominovaní závodníci vylepší pozice z letošního ME a navážeme na minulé roky.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *