Vrchaři se poperou o nominaci na MS v běhu do vrchu při VC Zadova

O nadcházejícím víkendu 17.8.2013 čeká vrchaře jeden z vrcholů letošní sezony. Na Zadově se uskuteční kvalifikace na MS v běhu do vrchu (nahoru – dolu), které proběhne 8.9.2013 v polské Krynici-Zdroj.

Velká cena Zadova má za sebou už 13.ročníků a stala se jednou ze stálic vrchařské termínovky. Pro letošní 14.ročník pořadatelé připravili závodníkům zajímavou trať se dvěmi stoupáními, které vedou po sjezdových tratích lyžařského areálu Zadov a přilehlém okolí jako je tradiční hospůdka U Horejšů, hotelu Churáňov nebo horní stanice lanové dráhy na Churáňově.

Letošní ročník je okořeněn přídomkem kvalifikace. Na Zadov se sjedou největší hvězdy – Pavlišta, Pechek nebo navrátilec mezi běžce Martin Frei, který webu BěhuDoVrchu.com poskytl krátků rozhovor: „Po měsíci a půl dlouhé přípravě,jsem se dokazál vrátit, tak věřím, že se mezi šestku vejdu. Důkazem, že jsem na tom dobře je výsledek z testu na soustředění, kde jsem porazil Petra Pechka o minutu a půl.“  Martin se vrací mezi běžeckou elitu po půlroční pauze. Hlavní závod startuje v 15:40. Ženy čeká trať dlouhá 9km a můžeme čekat velký souboj mezi Pavlou Havlovou a Ivanou Sekyrovou. Na trať závodu se nepostaví Pavla Schorná Matyášová, kterou čekají  mateřské povinnosti.

Na MS v běhu do vrchu se kvalifikuje 6 mužů, 4 ženy, 4 junioři a 3 juniorky. Největší šanci se nominovat mají podle asistenta reprezentačního trenéra zodpovědný za běhy do vrchu Jindřicha Linharta:

muži: Petr Pechek, Jan Janů, Vít Pavlišta, Martin Frei, Tomáš Blaha a další místa jsou otevřena

ženy: Ivana Sekyrová, Pavla Havlová, Iva Milesová, Pavla Zahálková

junioři: Jan Havlíček, Tomáš Lichý, Michal Pinkas, Lukáš Pomezný, ale je možné že překvapí některý z dorostenců

juniorky: Jana Hinterholzingerová zbytek je otevřený

Celý program začíná ve 13:30 lidovým během, aby si každý mohl vyzkoušet jaké to je proběhnout si alespoň část kvalifikačního závodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *