Už dnes budeme znát jména pro ME v běhu do vrchu 2013

DSC_63411

Vrchařští nadšenci si dnes dávají dostaveníčko při Horském běhu na Lysou horu, který patří mezi ty nejnáročnější běhu do vrchu u nás. Při letošním ročníku patří Lysé hoře i titul kvalifikačního závodu pro mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se odehraje na začátku července v Bulharsku.

Běh na Lysou horu měří 9,2 km a s převýšením 927 metrů se řadí mezi ty velmi náročné, které se na našem území běhají. Tato trať splňuje parametry kvalifikačního závodu na velké mezinárodní akce, aby se ukázala připravenost českých běžců a běžkyň . Podle informací z místa konání velice nepříjemně prší, čímž tento závod bude o to náročnější. Největší souboje v ženské kategorie o místa v reprezentačním družstvu pro ME v běhu do vrchu můžeme mezi Schornou, Pastorovou, Milesovou, Metelkovou, Havlovou a Mertovou. V mužské kategorii se na start postaví Bajza, Fejfar, Janů nebo Gerych. Roberta Krupičku jednoho z nejlepších vrchařů světa na startu neuvidíme, protože tento víkend startuje v zahraničí, ale i tak nejspíš získá divokou kartu pro start na ME.

Kategorie, která nejvíce zajímá vedoucího běhů do vrchu při Českém atletickém svazu Jindřicha Linharta je kategorie juniorů. „Nejvíc se těším na juniory. Škoda jen, že se na startu nepředstaví Havlíček, který má slněný limit pro juniorské ME na dráze. O to by byl závod zajímavější.“ O kvalifikační místa budou tedy bojovat hlavně Sádlo a Pinkas. Oba dva mají medaile z dráhové desítky.

Start závodu je plánovaný na 11.hodinu a hned okolo 12. Vám přineseme první výsledky a jména závodníků, kteří se kvalifikovali na ME v běhu do vrchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *