STRC 2015 spustil registrace a nabízí výhodný balíček

Stylově na nový rok spustil registraci nový ročník Salomon Trail Running Cupu. Prvního ledna v pravé poledne, aby běžci mohli bujaře slavit a pak v klidu dospat následky.

Na osm závodů roku 2015 můžete pořídit kompletní nepřenosný balíček za 1 500 Kč (v případě zájmu o tento balíček nás prosím kontaktujte skrz kontaktní formulář). Na každý jednotlivý závod po 300 Kč. Děti do 15 let (ročníky 2000 a mladší) jako tradičně v STRC zdarma.

„Kapacita startovních čísel je omezená kvůli tomu, že se většinou pohybujeme v národních parcích a chráněných oblastech. Na nové závody v Ostravě a Krkonoších spustíme samostatné registrace později,“ říká Marek Blažek ze společnosti APACHI, která zabezpečuje seriálu sportovní servis.

„Stále chceme přinášet především zážitky, proto míříme do nejvyšších českých hor, ale i unikátních městských kulis,“ potvrzuje Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

Kalendář tedy zahájí původní Králický Sněžník, následuje první City trail Praha. V létě přijde City trail Ostrava, Krkonošský maraton a nejpestřejší půlmaraton Lipno. Na podzim se běžci vydají na Ještěd, do Beskyd a na golfové jamky v Motole.

Oproti loňsku tedy jeden závod navíc – do žebříčku se jich počítá všech osm. „Čím delší, tím lepší, potvrzují nám účastníci. Na druhou stranu chystáme doplňkové závody na kratších, většinou polovičních tratích pro ty, kdo si napoprvé třeba netroufnou,“ prozrazuje Dvořák. Odměňovat se budou i dvojice – pánské, dámské a smíšené.

Slavnostní vyhlášení celoročních výsledků všech deseti věkových kategorií proběhne v listopadu v rámci outdoorového festivalu Obzory v Praze. Všichni účastníci získají krom zážitků památeční dárky a na závodech tradiční benefity – levnější ubytování, sprchy, parkoviště zdarma, slevy na běžecký materiál od Salomonu a Suunto, čerstvě i elektronický diplom a další.

SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2015

13. 6. Dolní Morava 30 km

27. 6. City trail Praha 11 km

18. 7. City trail Ostrava 13 km

8. 8. Krkonošský horský maraton 42 km

23. 8. Horský půlmaraton Lipno 21 km

20. 9. Ještěd 15 km

10. 10. Beskydská 15 (km)

1. 11. Běh přes motolské jamky Praha 8 km

zdroj: tisková zpráva strc.cz