Rozhledny v pohybu mají za sebou první ročník

rozhledny_v_pohybu

V neděli 22. června skončil 1. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu – se ZPMVČR na rozhledny. Seriál obsahoval 5 závodů, které se uskutečnily v rozmezí května a června v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Bohušův vrch třikrát jinak v Plané, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 175 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Děti soutěžili v 10 věkových kategoriích a muži a ženy ve svých kategoriích. Při závěrečném závodě v Mariánských Lázních byli nejlepší závodníci odměněny diplomy a poháry. Dětské kategorie vyhráli: Martin Čepek (Bono Praha), Dominika Poláková (Ašští Bajkeři), Tadeáš Cimický (Rapid Plzeň), Lucie Kašparová (VK Aš), Ladislav Čepička (Ski Klub Karlovy Vary), Magdalena Hrdličková (Flik-Flak Plzeň), Štěpán Hrdlička (HC Meteor Třemošná) a Sam Cimický (Slávia Š Plzeň).

Mezi muži zvítězil Robert Čepek (PSK Olymp Praha) s 84 body, před Petrem Soukupem (Kovohutě Příbram) s 65 body, Vladislavem Razýmem ze Sport Clubu Plzeň (60 b.), Matějem Konvalinou z Mostu (47 b.) a Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe (29 b.). Nejlepší ženou byla Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov, která získala 54 bodů. Druhá skončila Barbora Šturmová z Plzně (42 b.), třetí Ivana Sekyrová z AK Sokolov (40 b.), čtvrtá Světlana Ambrožová (Sport klub Chodová Planá) se 31 body a pátá Teodora Svejkovská se 26 body.

Vítězi jednotlivých závodů se stali David Špindler (Aš), Robert Čepek (Planá) a třikrát Vladislav Razým (Chlum, Krkavec, Hamelika). Ivana Sekyrová vyhrála dva závody (Aš, Chlum), Kateřina Beroušková též dva (Krkavec, Hamelika), jednou zvítězila Světlana Ambrožová.

Záměrem pořadatelů bylo připravit zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Součástí závodů byl moderovaný program, byly otevřeny stánky s občerstvením. Závodníci měli možnost opéci si buřty nebo využít tipu na výlet, který byl připraven pro každou lokalitu. Hlavní partner seriálu – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR připravila pro děti soutěže o drobné ceny, nabídla všem přítomným možnost změření si % tuků, % vody v těle, BMI i krevní tlak. Pro závodníky byla na stránkách seriálu připravena soutěž. Ti, co odpověděli správně na tři otázky, byli zařazení do slosování o ceny věnované ZPMVČR.

Protože se jedná o poměrně náročné běhy, nepočítá tento seriál s masovou účastí běžců. Přesto vyplňuje okénko ve spektru nabídek běhů a již nyní si našel skupinu příznivců, kteří pravidelně objížděli jednotlivé závody. Již dnes je jisté, že příští rok se uskuteční druhý ročník, který naváže na zkušenosti získané z letošního ročníku. Pořadatelé již nyní mají připraveno několik vylepšení. Doufáme tak, že jsme letošním prvním ročníkem jsme položili základní kámen k vytvoření tradice úspěšného seriálu.