Reprezentace odletěla na ME v běhu do vrchu 2013

logo me2013

Dnes v 10.00 na letišti Václava Havla v Praze sešel reprezentační výběr běžců a běžkyň v běhu do vrchu. Celý tým se vydal směr Borovets (Bulharsko) kde se uskuteční mistroství Evropy v běhu do vrchu 2013. Ve výběru nechyběl např. Robert Krupička, Pavla Schorná Matyášová nebo letošní mistryně republiky v maratónu Petra Pastorová.

Letošního 12. ME v běhu do vrchu bude za účasti 27 členských zemí EAA ve čtyřech kategoriích (muži – 77, ženy – 67, junioři – 42, juniorky – 38). Celkově by se mělo představit 224 závodníků a závodnic. K největším medailovým nadějím českého týmu by měla patřit především Pavla Schorná Matyášová, která už na předchozích šampionátech úspěšně reprezentovala a je členkou družstva žen, které v roce 2011 přivezlo z MS stříbrné medaile.

Složení reprezentačního družstva:

MUŽI ŽENY
Jakub Bajza Pavla Havlová
Ondřej Fejfar Taťána Metelková
Jan Janů Petra Pastorová
Robert Krupička Pavla Schorná Matyášová
JUNIOŘI JUNIORKY
Tomáš Lichý Jana Hinterholzingerová
Michal Pinkas
Lukáš Pomezný
Dominik Sádlo

Největší šance na zisk medailí mají junioři v soutěži družstev. V této kategorie máme velmi dobré závodníky a tak věříme, že by jsme zde mohli zaznamenat úspěch. Ale i ostatní mají šanci na některou z medailí. Běh do vrchu někdy nemá až tak jasné favority a tak doufáme, že se nám podaří překvapit.“ řekl pro náš web vedoucí výpravy Oldřich Zvolánek.

repre

Reprezentace v běhu do vrchu před odletem na ME 2013

Při letošním závodě čeká na muže 11,8 km s převýšením 1 152 m, ženy a junioři se utkají o medaile na trati dlouhé 8,8 km s 1 027 m převýšení a juniorky čeká trať dlouhá 3,5 km 530 m převýšení.

Tratě závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *