Janů ovládl 14.ročník Velké Ceny Zadova 2013

V sobotu 17.8.2013 šumavský Zadov zažil vrchařské odpoledne, kdy se rozhodovalo nejen o vítězích VC Zadova, ale kdy se závodilo o nominaci na MS v běhu do vrchu (nahoru – dolu), které hostí 8.9.2013 polská Krynica-Zdroj.

Za slunečného odpoledne, kdy teplota teploměru atakovala skoro 30 stupňů se na trať Velké Ceny Zadova postavilo celkem 90 závodníků a závodnic. Mezi velká jména závodu v letošním roce patřila Pavla Havlová, Ivana Sekyrová mezi ženami. V mužské kategorii měl být jedním z favoritů Vít Pavlišta, Petr Pechek nebo mladý Jan Janů.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY ZÁVODU – 14.roČník 2013

Závod mužů

Právě mladý Jan Janů od prvních metrů vévodil čelu závodu společně s Pavlištou, Pechkem a navrátilcem Freiem. V polovině závodu se oddělila dvojice – Janů, Pavlišta – která se utkala o vítězství. Prvně jmenovaný v posledním okruhu získal potřebný náskok a odvezl si vítězství z Velké Ceny. Na třetím místě nakonec doběhl Pechek následovaný Freiem, pátým Gerychem a šestým Tomášem Blahou.

DSC_5418

st. číslo 11 – Jan Janů, st. číslo 38 – Vít Pavlišta, st. číslo – 9 Petr Pechek (foto: Tomáš Linhart – BěžeckéNaděje.cz)

Závod žen

Ženský závod byl velmi vyrovnaný a plný zvratů. Pořadí se přelévalo a každou chvilku byla ve vedení jiná závodnice. Nakonec rozhodli zkušenosti Pavly Havlové z PSK Olymp Praha, která ovládla závod žen. Druhá doběhla Pavla Zahálková a třetí Táňa Metelková.

Junioři a juniorky

Nejhezčím závodem celého sportovního odpoledne byl závod juniorů. Hned po startu se oddělilo kvarteto závodníků (Havlíček, Sádlo, Kubec, Lichý), které vzorně spolupracovalo a nedávalo šanci ostatním závodníkům. V posledním stoupání, ale bylo rozhodnuto a vykrystalizovalo následující pořadí: 1. Josef Havlíček, 2. Dominik Sádlo, 3. Tomáš Lichý, 4. Dominik Kubec. Kategorii juniorek z počátku vedla s velkým náskokem Jana Hinterholzingerová, ale v jednom ze seběhů špatně došlápla a velký náskok byl pryč. Vítězství si tak přivlastnila Michaela Stránská. Jana doběhla na druhém místě.

Tento závod byl také kvalifikací pro MS v běhu do vrchu. Zodpovědný vedoucí běhů do vrchu pověřený Českým atletickým svazem rozhodl, že budou nominovaní závodníci dle pořadí tohoto závodu – tedy prvních šest mužů, první čtyři ženy, první čtyři junioři a dvě juniorky + možná divoká karta.

Celý závod se vedl ve velmi příjemném duchu, do pořádání se zapojilo i velké množství diváků, kteří závodníkům připravovali podél trati občerstvení. Přeci jen vedro bylo velmi vyčerpávající a každý doušek vody byl darem z nebes. A nutno dodat tento závod patřil mezi ty nejobtížnější, které v celém seriálu běhů do vrchu můžeme najít. A tak se těšme co na nás pořadatelé přichystají v přístím 15.ročníku Velké Ceny Zadova 2014.