Běžecký seriál Běžíme na hrad v letošním roce pokračuje 4.ročníkem

Velká cena Zadova 2012

Běžecký seriál Běžíme na hrad vstupuje do 4. ročníku a pořadatelé pro vás pět zastávek na následujících hradech:

20. 5. Točník,
3. 6. Bouzov,
26. 8. Veveří,
9. 9. Kunětická hora a
23. 9. Loket.

Registrace na všechny letošní seriálové závody jsou již spuštěny www.bezimenahrad.cz. Pokud se zaregistrujete a uhradíte startovné do 28. 2., získáte zvýhodněnou cenu na jednotlivé závody, případně také na permanentku na celý ročník.

Pro prvních 250 registrovaných v závodech na 5 km nebo 15 km na každém z hradů je připraveno v ceně startovného také účastnické tričko KILPI s emblémem seriálu. Na každého čeká také levnější vstupné na hrad. Všichni, kdo doběhnou do cíle Pětky a Patnáctky, získají jedinečnou finišerskou medaili. Kompletní nabídku startovního balíčku najdete na našich stránkách.

Hlavní závodní program nabízí běžecké tratě v délkách 5 km a 15 km v krásné přírodě v okolí českých hradů. I v letošním roce jsou připraveny také závody pro děti ve všech věkových kategoriích již od 3 let na vzdálenosti 100 m, 300 m, 600 m a 1200 m.

Ve spolupráci s naším partnerem Hypoteční bankou jsme pro vás opět připravili soutěžní Rodinný běh Hypoteční banky. Detaily o této soutěži najdete na našem webu. Zúčastnit se může opravdu každý.

O všech novinkách vás budeme průběžně informovat také na našem FB. Pokud se stanete jeho fanoušky, můžete soutěžit například o startovné zdarma, nebo o řadu jiných cen. Podpořte náš FB profil, pojďte rozšířit naši komunitu zde: www.facebook.com/bezimenahrad

Kromě závodění na atraktivních tratích v krásné přírodě s dominantou hradu v cíli každého ze závodů budete moci opět soutěžit v kvízové hře Tajemství hradu. Vaše děti budou moci projít Pohádkovou cestu a plnit úkoly, které jim budou zadávat známé postavy z pohádek. V programu na vás bude čekat i vystoupení skupiny historického šermu a řada dalších aktivit.

 

Běžíme na hrad je volnočasový, poznávací a rodinný běžecký seriál, který se skládá z pěti dílů na hradech po celé České republice. Seriál si klade za cíl propojit sport, přírodu, historii, kulturu, turistiku a soutěže pro děti do jednoho dne a oslovit závodní, rekreační běžce i jejich rodiny. Závody jsou pořádané ve velmi atraktivních lokacích – v prostředí hradů, krásné přírodě v příjemném terénu pro běh.