30.ročník Maratonstav – Altra Českého poháru v běhu do vrchu byl zahájen v Senátu České republiky

Jubilejní 30.ročník Maratonstav – Altra Český pohár v bězích do vrchu odstartoval netradičně v Senátu České republiky za účasti předsedy světové asociace běhů do vrchu (WMRA) Bruna Gozzelino a ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka.

Netradiční místo pro zahájení letošního pohárového ročníku si pořadatelé vybrali záměrně. Tento pohár v letošním roce oslavuje již 30.rok svého fungování a záštitu na akcí převzal Marcel Chládek ministr školství, mládeže a tělovýchovy, který v minulých letech reprezentoval Českou republiku v bězích do vrchu a stal se aktivním účastníkem vrchařského poháru.  Za celou dobu existence poháru si běh do vrchu vyzkoušelo na několik desítek tisíc účastníků a patří mezi nejstarší fungující poháry na našem území.

Letošní ročník poháru obsahuje několik desítek zajímavých běžeckých závodů v různých místech České republiky. Hned prvním závodem bude 11.dubna Cena Tolštejnského panství (Jiřetín – Jedlová).

V rámci oslavy 30.ročníku vrchařského poháru byla podepsána smlouva o pořádání prvního Mezinárodního poháru mládeže v běhu do vrchu, který se uskuteční 27.května – 29.května 2016 v Janských Lázních.

Pro Atletika.cz Marcel Chládek řekl:

Rozhovor Bruna Gozzelino pro Atletika.cz